Fotografia lotnicza – Antonow An-225 Mrija.

Fotografia lotnicza – Antonow An-225 Mrija.

16 lipca, 2021 Wyłączono przez admin

Fotografia lotnicza antonow MirijaFotografia lotnicza – Antonow An-225 Mrija.

Fotografia lotnicza to niesamowita zajęcie dla cierpliwych. O tyle łatwiejsze od fotografowania lotu ptaka, że samoloty nie zmieniają tak szybko kursu. Zapewne patrząc na  to zdjęcie zastanawiacie w jaki sposób je wykonałem i co wzniosło mnie powyżej tego największego samolotu świata.  Zacznijmy może od tego jaki to samolot i w jakich okolicznościach udało mi się go sfotografować. Pamiętacie dostawę maseczek z Chin na zamówienie rządu? Przyleciały one największym samolotem świata An-225 Mrija. Jego długość to 84 metry i ponad 88 metrów rozpiętości skrzydeł,  a jego wysokość sięga niemalże szóstego piętra budynku. Nazwa Mrija w tłumaczeniu oznacza “marzenie” i zbudowano go w ramach radzieckiego programu lotów kosmicznych z lat 80.

Wrażenia niesamowite kiedy takie “cielsko” powoli zniża się nad pasem startowym. Przelatuje nad nim dosłownie kilka metrów i zaczyna odchodzić na drugie podejście machając skrzydłami zebranym dziennikarzom, spottersom i obsłudze lotniska. To co napisałem jest już swojego rodzaju podpowiedzią gdzie byłem robiąc to zdjęcie.

Fotografia lotnicza Antonow-Mrja-Okęcie-14-04-0005_800 Dowiedz się jak każdy można zrobić zdjęcie z tej perspektywy stojąc na ziemi.

Robiąc to zdjęcie stałem za

OdblokujProsimy zapoznać się z regulaminem płatności. https://polskapoland.eu/regulamin-platnosci/
powyżej samolotu.

Co nam daje jeszcze zamiłowanie do fotografii?

Zapewne wiecie, że człowiek to mimo wszystko dość leniwe zwierzę. Po pierwsze wiele osób ciężko zmusić do ruchu, który jest bardzo zdrowy i wskazany dla wszystkich. Natomiast pasja fotograficzna wyciąga tych leniuchów z miękkiego fotela i ciepłych kapci. Tak przynajmniej jest ze mną i wieloma osobami, które znam. Fotografia lotnicza daje naprawdę dużo radości z dobrych kadrów, które uda się uchwycić aparatem. Niestety tu podobnie jak w przypadku zdjęć zwierząt i ptaków dobrze jest mieć dość jasny teleobiektyw. Zapewne napiszę o tym w naszych poradach, które już wkrótce zaczną pojawiać się w tym serwisie. Na koniec mini galeria z lądowania tego kolosa na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.