Test żywności – sprawdź co jesz.

Test żywności – sprawdź co jesz.

7 stycznia, 2023 Wyłączono przez admin

Test żywności - sałataTest żywności – sprawdź co jesz.

Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i zdrowiu Twojej rodziny to warto żebyś wiedział co jesz. A właściwie jaka jest jakość Twojego pożywienia. Tester żywności przeprowadzi analizę żywności – wykryje szkodliwe substancje w owocach, warzywach, mięsie, rybach.

Jeżeli nie posiadasz takiego urządzenia możemy przetestować Twoją żywność na zawartość szkodliwych substancji. Kupując w jednym sklepie podstawowe produkty takie jak warzywa, owoce czy mięso poznasz ich przydatność do spożycia. Dzięki temu można wywnioskować czy były one narażone na zbyt mocne nawożenie pestycydami, a także dostosować dzienne dawki przyjmowanych pokarmów.

Ważne jest aby nie przekraczać pewnych norma.

Ciężko jest znaleźć jedzenia idealne. W związku z tym powinniśmy dostosować ilość spożycia danego produktu  do jego “toksyczności”.
Podam Wam przykład. Dostałem nie dawno w prezencie ziemniaki, buraki i marchew od pana, który sam je uprawia na własne potrzeby. Nie używa żadnych sztucznych nawozów, a jedynie gnojówkę. Wykonałem na nich testy  i porównałem z takimi samymi warzywami ze sklepu. O dziwo ziemniaki  ze sklepu wypadły dość dobrze w stosunku do normy. Ale różnica w porównaniu z ziemniaczkami od Pana Mieczysława to spora różnica. Dodam jeszcze, że warzywa od tego Pana rosną na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tak właśnie tam. Na terenie tego Parku zamieszkują ludzie i mają swoje pola oraz łąki. Tam również pasą się np. konie. Już wkrótce zostaną przedstawione tu testy tychże ziemniaków, a także innych artykułów spożywczych. Przynajmniej w mojej okolicy nie jest wcale źle. Oby tak było wszędzie.

Możemy także przetestować Waszą żywność.

Jeżeli kupujecie warzywa, mięso czy też owoce w jednym miejscu możemy dla Was sprawdzić czy mieszczą się one w normie na zawartość związków, które mogą być szkodliwe. Możemy sprawdzić także wodę. A możemy to zrobić za pomocą kuriera lub poczty.
Czekam na maila od zainteresowanych osób. – poczta@marjas.pl