Fotopułapka – podglądamy zwierzęta. Film.

Fotopułapka – podglądamy zwierzęta. Film.

8 stycznia, 2023 Wyłączono przez admin

Zwierzęta z foto pułapki - BieszczadFotopułapka – podglądamy zwierzęta w Bieszczadach.

Dzięki fotopułapce można obserwować życie dzikich zwierząt. Jest to forma o wiele łatwiejsza do zrealizowania niż zdjęcia czy filmy wykonane przez ludzi będących na miejscu. Zwierzęta mają płochliwą naturę i dobry zmysł węchu. Aby je sfotografować w naturze wymaga to dość długich “zasiadówek” i niestety co za tym idzie sporych nakładów finansowych, a także zaawansowanego sprzętu.

W związku z tym wykorzystanie fotopułapek zwiększa szanse na sukces przy  mniejszych nakładach i mniejszej ilości czasu.

Razem można więcej.

To początki naszej współpracy z Olą i Zbyszkiem od których otrzymałem materiały prezentujące dziką Bieszczadzką przyrodę, a następnie je zmontowałem. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała bardzo długo i uda nam się przygotować wiele ciekawych materiałów. Ja ze swojej strony będę starał się nagrywać filmy z Kampinoskiego Parku Narodowego. W wolnych chwilach odwiedzę także między innymi w tym celu Bieszczady. Są także plany “zasiadówek” nad brzegiem Samy w Bieszczadzkich lasach aby zrobić zdjęcia i filmy lepszej jakości i własnoręcznie.

Pierwszy owoc naszej współpracy ze Zbyszkiem i Olą.

Fotopułapka czy aparat?

Ten wybór pozostawiam Wam.  Jakie są wady zalety jednego i drugiego sposobu podpatrywania życia dzikich zwierząt już wiecie. Zapewne zdjęcia czy filmy wykonane osobiście po wielu dniach wędrówek i “zasiadówek” dają więcej radości i lepszą jakość. Fotopułapki natomiast odciążają nas dość sporo. i pozwalają szybciej zebrać ciekawe materiały.

Wybór należy do Was. Z mojej strony, a teraz także Zbyszka postaramy się Wam podpowiedzieć jak się zabrać do tego co nam się udaje zrobić.