Przyroda w zasięgu ręki. Ty też tam możesz być.

Przyroda w zasięgu ręki. Ty też tam możesz być.

2 kwietnia, 2021 Wyłączono przez admin

PrzyrodaPrzyroda w zasięgu ręki. Ty też tam możesz być.

Przyroda to integralna część naszego życia. Jesteśmy częścią tego ekosystemu, który zapewnia nam tlen do oddychania, miejsca wypoczynku, a także chroni nasze zdrowie. Jak zapewne zdajecie sobie sprawę to co nas od wieków leczyło i karmiło jest przez nas obecnie zabijane. Chcąc osiągać coraz większe korzyści niszczymy to co jest dla nas prawdziwym skarbem czyli przyrodę.

PrzyrodaNa szczęcie są takie miejsca.

Takie miejsca jak ostatnio odwiedziłem. Na zdjęciu po lewej stronie widzicie ciemne punkciki na tle nieba, które powiększeniu okażą się ptakami. Kiedy inni niszczą przyrodę inni starają się ją chronić. Tworzone są Parki Narodowe, obszary Natura 200, czy też mniejsze enklawy na których w ciszy i spokoju osiedlają się ptaki i dzikie zwierzęta. To miejsce jest wyjątkowe na tle dużych obszarów chronionych. Na niewielkiej przestrzeni obserwacja jest o wiele łatwiejsza. Kiedy postałem chwilę w ciszy, niemalże nad moją głową zaczęło kołować osiem Bielików. Dla wyjaśnienia dodam, że pomimo iż jest on w naszym godle narodowym i nazywany orłem to orłem on jest. Bielik należy do rodziny jastrzębiowatych.

PrzyrodaUczta dla oczu, ducha i antydepresant naturalny.

Pośród ogromnych stawów i w lesie na ich cyplu gniazduje wiele gatunków ptaków. Kiedy słuchałem ich głosów, nawoływań i walk doszedłem do wniosku , że większości z nich nigdy nie słyszałem. Znajomy wskazał mi to miejsce i w czasie jednej z podróży służbowych postanowiłem je odwiedzić. Miałem tylko zobaczyć jak ono wygląda i czy faktycznie mogą się pojawić tam jakieś interesujące gatunki ptaków. Tak naprawdę liczyłem na zrobienie zdjęć Bielikowi czy innym ptakom drapieżnym. Miałem zatrzymać się dosłownie na kwadrans, przebywałem tam ponad trzy godziny. Odjechałem tylko dlatego, że zaczęło się zmierzchać i zdjęcia mogłem robić na coraz wyższym ISO. To nie było korzystne z racji coraz większego ziarna na zdjęciach. Uwierzcie mi na słowo, że relaks psychiczny i fizyczny jest zapewniony.

Dobra infrastruktura turystyczna i do obserwacji.

Teren należy do jednego z nadleśnictw. Stawy poprzecina są licznymi groblami po których można spacerować. Są także wieże widokowe jak i czatownie z których można obserwować i fotografować ptaki. Niestety obecnie w czasie pandemii nie są dostępne inne elementy infrastruktury takie jak sala edukacyjna z eksponatami, sala edukacyjna i temu podobne. Natomiast wszystko co jest na świeżym powietrzu czyli przyroda jak najbardziej pozostaje na swoim miejscu i otwarta na gości.

Lokalizacja i dojazd.

Poniżej możesz znaleźć dokładne dane lokalizacji tego miejsca, a także wskazówki dojazdu. Twoje wsparcie pomoże nam wyszukiwać o wiele więcej takich i innych miejsc. Ty nie będziesz tracić czasu na poszukiwania, a skupisz się robieniu zdjęć czy nagrań video. Miejsce to znajduje się na Podlasiu jadąc od Warszawy przed Białymstokiem.

OdblokujProsimy zapoznać się z regulaminem płatności. https://polskapoland.eu/regulamin-platnosci/

Dzięki powyższym danym możesz zaplanować swoją podróż w to cudowne miejsce. Jedyne co musisz zrobić to nie zapomnieć zabrać z sobą sprzętu.