Podróże służbowe nie muszą być nudne.

Podróże służbowe nie muszą być nudne.

10 marca, 2021 Wyłącz przez admin

Podróże służbowePodróże służbowe nie muszą być nudne.

Podróże służbowe większości pracowników kojarzą się jedynie z pracą, którą należy wykonać. Ilu z Was pomyślało, że jeżdżąc wypełniając obowiązki służbowe możecie odkrywać piękno naszego kraju. Czasami wystarczy zjechać z trasy aby zobaczyć ukryte widoki. Mogą na tym zyskać szczególnie osoby wrażliwe na piękno otaczającego nas świata. Połącznie pracy oraz chęci poznawczych daje naprawdę wiele korzyści.

Podróż służbowaWczoraj pod Tatrami, a jutro na Pomorzu.

Myślicie, że podróż kiedy robię w jeden dzień około 1000 km musi być męcząca? Ja znalazłem na to swój sposób. Zabieram z sobą zawsze aparat i drona gotowego do robienia zdjęć i filmów. Przed wyjazdem planuję trasę tak aby odwiedzić po drodze ciekawe miejsca. Tak było również wczoraj. Jechałem załatwić sprawy w okolicy Krakowa. Jak większość z Was wie to już bardzo blisko Tatr. Z Krakowa do Zakopanego jest według Google Map 111 km. Od dziecka lubiłem patrzeć na skalne krajobrazy Tatr ale także na na inne pasma górskie. Lubię także robić zdjęcia. I mimo, że robię je w ostatnich latach głównie hobbystycznie to czasami ktoś zwraca się z prośbą o odsprzedanie. W mojej pracy zawsze towarzyszy mi aparat i dron. Są to narzędzia niezbędne w tym czym się zajmuję. Najważniejsze jest jednak to co widzę i często podziwiam w skupieniu. Zdjęcia czy filmy są dodatkiem, który często oglądają moi znajomi.

Siła płynąca z potęgi przyrody.

Niezależnie czy są to góry , morze czy jeziora i rzeki każdy taki kontakt z przyrodą dodaje mi energii. Często przemierzam setki kilometrów dziennie. Mimo to nie czuję zmęczenia w przeciwieństwie do czasu kiedy skupiałem się głównie na przejechaniu odcinku drogi z punktu A do punktu B. Jesteśmy częścią natury i być może obcowanie z nią wpływa korzystnie na nas samych. Piękne widoki zapewne wyzwalają w nas wiele endorfin i kto wie ile jeszcze innych substancji, które mają korzystny wpływ dla nas. Tak czy inaczej na mnie to działa. Czuję moc, a mój umysł robi się bardziej klarowny.

Podróż służbowaJest też jeden ważny korzystny czynnik, który świadczy o tym, że warto odkrywać nowe miejsca. Otóż większość ludzi trzyma się utartych standardów. Często pchamy się w zatłoczone miejsca gdzie np. jazda na nartach jest problemem poprzez długie kolejki do wyciągu. W ten sposób zmniejszamy sobie ilość zjazdów w ciągu naszego wypoczynku. Na zdjęciu po lewej stronie widzimy piękny stok narciarski z wyciągiem krzesełkowym. Odkryłem go przypadkiem niedaleko Wieliczki w drodze pod Tatry. Wystarczyło zjechać z Zakopianki aby ukazały się takie widoki

Podróż służbowa

To zdjęcie przedstawia widok w stronę Krakowa. Gdyby nie mgły i zachmurzenie pewnie widać by było zarys miasta. W okolicy widziałem wiele kwater i hoteli. Być może jest to alternatywa dla osób kochających zarówno narciarstwo jak i turystykę Tatrzańską. Nie koniecznie trzeba przecież trzeba mieszkać w okolicach Zakopanego aby zdobyć tatrzańskie szczyty i nie tylko tam są odpowiednie warunki do narciarstwa. Mając samochód jesteśmy niezależni, a w związku z tym możemy jadąc na urlop podróżować po okolicy mieszkając w miejscach gdzie nie ma natłoku i gwaru turystów. Piękne okolice takich miejsc służą także spacer.
Może wato o tym pomyśleć…