Ciekawy napis z teksturą zdjęcia – jak zrobić.

Ciekawy napis z teksturą zdjęcia – jak zrobić.

19 grudnia, 2022 Wyłączono przez admin

Ciekawy napisCiekawy napis z teksturą zdjęcia – jak zrobić.

Czyli napis, który przyciągnie wzrok, zainteresuje oglądającego, a może ożywi zdjęcie, plakat lub reklamę.

Sposób jak zrobić taki napis znajdziecie na filmie na dole strony. Powtarzając kolejne kroki sami stworzycie go w mgnieniu oka. W tym artykule chciałbym Wam podpowiedzieć jakie oprogramowania warto używać. Obecnie ceny popularnego i dobrego oprogramowania nie są porażające.

Stać Cię na aparat czy kamerę to stać Cię na programy.

Odnoszę się tu głównie do osób, które chcą robić coś więcej niż zdjęcia i filmy do rodzinnych albumów. A doświadczenie moje wskazuje, że nawet najmłodsi używają już profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć i video. Takie zjawiska możecie zaobserwować w mediach społecznościowych.

Jeżeli myślicie o dłuższej przygodzi z multimediami to polecałbym w tym wypadku produkty firmy Adobe. Lata doświadczeń dają wiele ciekawych rozwiązań. Oczywiście dla osób zajmujących się tą tematyką “z doskoku” polecam programy bezpłatne, które także posiadają sporo możliwości.

Do czego potrzebujecie oprogramowanie ?

To pytanie warto sobie zadać zanim zdecydujcie się na zakup. Korzystam z oprogramowania tej firmy, a także edytora video firmy Pinnacle . Różnica polega głównie na tym jak mocno chcecie się rozwijać w tym co robicie. Czy też pobawić się z doskoku.

Jeszcze ważną różnicą jaką dostrzegam pomiędzy programem do montażu video firmy Pinnacle, a Adobe Premiere  (chociażby tylko Esentiale) jest wymaganie sprzętowe.

I tu zdziwicie się zapewne jeżeli Wam powiem, że te mniej profesjonalne programy potrzebują o wiele większych parametrów komputera. Czyli de  facto koszt programu z odpowiednim komputerem może być wyższy.

Koszt programów do edycji zdjęć i video.

Koszty zakupu programów Adobe i Pinnacle dla grupy amatorów są do siebie zbliżone. Pinnacle Studio kosztuje około 400-500 zł.

Natomiast Adobe Premiere Esentiale czy też Adobe Photoshop Esentiale kosztują około 400 zł każdy z nich.

Tak jak wspomniałem wcześniej Pinnacle potrzebuje naprawdę silnej maszyny. Korzystając z programów Adobe w wersji Esentiale łatwo przesiądziecie się na wersję PRO.

Programy z serii “domowej” cechują się tym, że mają troszkę bajerów, które nie zawsze są potrzebne i nie zawsze dają pożądane efekty. Jeżeli chcecie robić “wodotryski i fajerwerki” albo “zlecić” komputerowi montaż według jego sztucznej inteligencji to dobry kierunek. Jeżeli natomiast chcecie nauczyć się pracy typowo edycyjnej w której też możecie zrobić wiele ciekawych efektów (własnoręcznie) polecam programy z których łatwo przejdziecie na PRO.

Zawsze warto jest pobrać wersję próbną i sprawdzić co dla Was będzie najlepsze.

Zapraszam poniżej na film instruktażowy jak zrobić ciekawy teksturyzowany napis.

Ciekawy napis z teksturą zdjęcia - jak zrobić.