Akta sądowe – podaj dalej. Przekręt?

Akta sądowe – podaj dalej. Przekręt?

5 marca, 2023 Wyłączono przez admin

Fałszowanie aktAkta sądowe – podaj dalej.

Akta sądowe – podaj dalej kto i po co?. Tego jeszcze nie wiemy ale wiemy, że AKTA nie mają prawa opuszczać Sądu poza wyszczególnionymi przypadkami. Natomiast nawet wtedy konieczne jest spełnienie odpowiednich procedur.  W tym przypadku  wyniesienie akt z Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie, ani ich powrót do tego sądu nie miały nic wspólnego z legalnością tej “operacji”..
Fałszowanie akt to niestety cos co ma miejsce na co dzień w polskich Sądach. Może nim być niezapisywanie zeznań czy wniosków w czasie rozpraw. Może zdarzyć się także “podkolorowanie” jednej ze stron, a sprowadzenie drugiej do “szarości i czerni”. Mamy nadzieję, że cel wyniesienia tych akta ustalą śledczy.

Wiemy, że były to akta sprawy cywilnej. Mogą to być zatem akta np. z V Wydziału Rodzinnego co do którego nie mamy wątpliwości, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza sędziów, kuratorów, biegłych sądowych, itp. Nawet jeżeli zachodzi potrzeba poniektórzy Prokuratorzy też są w stanie “pomóc.

Fałszowanie protokołuJak wyłapaliśmy ten przekręt ?

Jak to najczęściej bywa zupełnie przypadkiem. Fałszowanie akt to sprawa, która nas dotyczy. Tym razem pod tym względem czujnością wykazała się Basia. Kiedy nagrywaliśmy podsumowanie protestu (co tygodniowego od około 16 miesięcy) Basia zauważyła, że do pana stojącego tuż przed nami podbiegła najprawdopodobniej pracownica sądu. Pan wyjął pośpiesznie akta z plecaka i przekazał je tejże pani. Kiedy Basia powiedziała głośno, że jakieś akta są przekazywane pan zmieszał się i zaczął się oddalać.

Chcesz wiedzieć więcej zobacz film poniżej.