Królestwo ptaków i zwierząt.

3 kwietnia, 2022 Wyłączono przez admin

Jak możemy CI pomóc?

< All Topics
Print

Królestwo ptaków i zwierząt.

Wrona próbuje dosiąść orlaFotografia i video przyrody – oaza ptaków.

To miejsce jest magią samą w sobie. Kiedy pojechałem tam pierwszy raz po chwili niemalże nad moją głową zauważyłem 8 krążących Bielików. Później było już tylko ciekawiej. Bardzo rozległy teren na którym znajdują się potężne stawy przedzielone groblami z bogatą infrastrukturą turystyczno – obserwacyjno – edukacyjną. Jest to wymarzone miejsce zarówno do wykonywania zdjęć i video głównie ptaków. Możecie także spotkać tam wiele innych gatunków zwierząt. Miejsce to działa magicznie na człowieka.  Pozwala zapomnieć o problemach życia codziennego i przynajmniej na jakiś czas zniwelować działanie stresu. Możecie także rejestrować tam dźwięki natury. Co możecie tam usłyszeć? Najprościej mówiąc ja usłyszałem tam wiele dźwięków ptaków, których mimo częstego obcowania z przyrodą nigdy nie słyszałem.

 

Czy widziałeś kiedyś Bielika albo Orła przedniego?

Co więcej zapytam czy nadarzyła CI się okazja aby zrobić dobre zdjęcia czy video tym władcom przestworzy? Tu dysponując odpowiednim sprzętem możesz to zrobić.

Foto i video kraina ptakówZnajdują się tam?

 • ścieżka przyrodniczo – edukacyjna na terenie stawów,
 • Dwie wieże widokowe
 • Czatownia otwarta
 • Dwie czatownie zamknięte
 • Pomost drewniany
 • Dwie kładki drewniane przy czatowniach
 • kładka – pochylnię przy ścieżce łowieckiej
 • wiata ogniskowa
 • wiata przystankowa
 • parking
 • 12 przystanków z tablicami edukacyjnymi
 • niezbędna infrastruktura turystyczna (ławki, kosze na śmieci, toalety);
 • Znajduje się tam również sala edukacyjna w której znajdziecie tablice edukacyjne, spreparowane eksponaty wybranych gatunków zwierząt, interaktywna tablica dotykowa oraz przenośny sprzęt optyczny – 20 lornetek i lunety.

Królestwo ptaków i zwierząt.

Świat przyrody zaskakuje.

Widzieliście kiedyś jak Wrona próbuje dosiąść Bielika aby aby poszybować uczepiona jego karku poszybować na nim w przestworza? Zanim udałem się w to magiczne miejsce mogłem tylko o tym czytać i słuchać opowieści ludzi, którzy to widzieli

Aż w końcu sam miałem przekonać się na własne oczy, że jest to prawda co widzicie na zdjęciu po lewej stronie. Tym razem wronie nie udało się dosiąść tego drapieżnika. Skutecznie ją odstraszył. Jednak kiedy wronie uda się znaleźć “bezpłatny transport” Bielik czy też orzeł nie walczą z wroną. Po prostu zwiększają wysokość lotu tak, że wrona z powodu braku dostatecznej ilości tlenu omdlewa i spada.

Lokalizacja i dojazd:

Poniżej możesz znaleźć dokładne dane lokalizacji tego miejsca, a także wskazówki dojazdu. Twoje wsparcie pomoże nam wyszukiwać o wiele więcej takich i innych miejsc. Ty nie będziesz tracić czasu na poszukiwania, a skupisz się robieniu zdjęć czy nagrań video. Miejsce to znajduje się

Odblokuj dostęp do treści na 90 dniProsimy zapoznać się z regulaminem płatności. Dostęp na 90 dni do treści ukrytych w serwisie. Informacji szczegółowych, zdjęć i video. https://polskapoland.eu/regulamin-platnosci/

Dzięki powyższym danym możesz zaplanować swoją podróż w to cudowne miejsce. Jedyne co musisz zrobić to nie zapomnieć zabrać z sobą sprzętu.

Podsumowanie.

Aparat czy kamerę  z teleobiektywem, a także rejestrator dźwięku dobrej jakości. Planując wypad w to miejsce warto pojawić się na miejscu przed wschodem słońca i pozostać tam aż do jego zachodu. Oczywiście nie jest to wymóg. Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że przyroda cechuje się pewnymi cyklami. Są to różne cykle dzienne w których występują różne zjawiska a Twoim oczom w różnych porach ukazują się różne ptaki i zwierzęta.
Życzę Wam udanych foto łowów i przeżyć, które spowodują  że wrócicie w to i temu podobne miejsca.

Table of Contents